​Eesti Keelpilliõpetajate Ühing koostöös Eesti Muusika ja Teatriakadeemia Interpretatsioonipedagoogika erialaga kutsuvad Teid koolituspäevale:

8. veebruaril kell 10.30-17.30 EMTA kammersaalis

ESTA meistriklass Eestis 4


Dalcroze'i meetod keelpilliõppes.

Bethan Habron-James PhD (RNCM Manchester, UK)Koolituspäev pakub teoreetilisi teadmisi ja praktilise kogemuse Émile Jacques-Dalcroze´i (1865-1960) meetodist Eurhythmics (eesti keeles tuntud kui – rütmika) - muusikapedagoogika suunast, mille eesmärgiks on anda terviklik – inimkeha liikumisele tuginev kogemus ja arusaam järgmistest muusika aspektidest: pulss, rütm ja fraseerimine. Lisaks eelnevale käsitleb Dalcroze´i meetod veel koordinatsiooni, ruumi tajumist enda ümber, loomingulisust, omavahelist koostööd jpm. Kuigi kursuse põhifookus on küll Dalcroze´i meetodi kasutamisel keelpilliõpetuses on jagatav informatsioon kasulik ja praktiline kõigile instrumendi- ja muusikaõpetajatele.

Riietus võiks olla mugavalt istuv ning liikumiseks sobilik. Jalanõudeks soovitavalt õhukese tallaga tantsusussid või libisemisvastase tallaga sokid. Võimalik on osaleda ka paljajalu.

Kursusel läbi tehtavad harjutused ja liikumised on kõigile osavõtjatele jõukohased.

Kui aega jääb, tegeletakse ka eraldi instrumendi- ja/või vokaal improvisatsiooniga, seega on soovitav võtta kaasa instrument.

Orienteeruv ajakava:10.30-12.00

12.15 – 13.30

---

14.30 – 16.00

16.15 – 17.30Koolituspäeva maksumus 25€, Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu liikmele 10€

Palume registreerimisvormil ära märkida, kui soovite arvet koolile või omavalitsusele.

Registreerimise link: https://forms.gle/P7Qnz9CCzrjHHgkz5

Osavõtjate arv on piiratud.

Soovi korral väljastame ka koolituse läbimise kohta tõendi.

Kohtumiseni koolitusel!